Konstancja Kowalczyk

BIO

Konstancja rozpoczęła przygodę z tańcem w tarnowskim Studio Tańca „Honorata” w wieku 3,5 lat, a już rok później zadebiutowała na scenie w widowisku tanecznym pt. „Przygody Skrzata Wiercipiętka” (1997).

W 2000 roku, będąc jeszcze w przedszkolu, zdobyła swoje pierwsze Mistrzostwo Polski Cheerleaders wraz z formacją „Blask”. Tego samego roku została uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie w klasie skrzypiec.

W 2002 roku po raz pierwszy wystartowała w Mistrzostwach Polski Disco Dance – solo, w duecie i mini formacji.

Liczne festiwale, konkursy, przeglądy taneczne oraz turnieje powodowały systematyczny rozwój umiejętności. Po zakończeniu gimnazjum w Szkole Muzycznej, rozpoczęła edukację w II Liceum Ogólnokształcącym o profilu dwujęzycznym.

Wielokrotnie startowała w Mistrzostwach Europy: Rosji, Norwegii, Szwecji, Słowenii, Włoszech, Anglii, Czechach, Austrii, Holandii a w 2011 roku w Mistrzostwach Świata w Hong Kongu. W trakcie kariery tanecznej uczestniczyła również w wielu międzynarodowych warsztatach organizowanych w całej Polsce z takich technik jak hip- hop, jazz, cheerleading, disco dance, break dance, capoeira, salsa, dancehall i wielu innych.

W 2012 roku została studentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie gdzie po 3 latach nauki uzyskała tytuł licencjata oraz uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej. W tym samym czasie zdała egzamin na trenera cheerleaders PL 0.

W trakcie studiów również stworzyła swoje pierwsze autorskie choreografie duetów, z których wszystkie zdobyły medalowe pozycje. Po ukończeniu studiów I stopnia następnym etapem były studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kierunek Taniec, specjalizacja Choreografia i Teoria Tańca.

W ramach praktyk zawodowych opracowała kolejne medalowe choreografie dla formacji i duetów ze  Studia Tańca „Honorata”. W maju 2017 roku jej spektakl dyplomowy pod tytułem „Poligon” został wystawiony w Teatrze Wielkim w Warszawie a w grudniu obroniła pracę magisterską uzyskując tym samym tytuł Magistra Sztuki.

Obecnie jest instruktorką i choreografem w Studio Tańca „Honorata” w Tarnowie. www.honorata.dance

Wspólne realizacje

Występy mistrzyń w tańcu ze Studio Tańca HONORATA

Konstancja Kowalczyk

17.08.2019 r.

Więcej >