Tomasz Kapturkiewicz

BIO

Animator kultury, autor tekstów. Zawsze chciał pracować w instytucji kultury, ponieważ od kiedy pamięta muzyka wypełniała jego życie. Z wielką przyjemnością przychodzi do pracy - Tarnowskiego Centrum Kultury, w którym pracuje od 25 lat. 

Propagator dobrego kina i kontynuator największego lokalnego festiwalu - Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Ambitny i napalony na kulturę, nakręcony na nowe pomysły, z otwartym umysłem na nowe, wielki fan piłki nożnej i zdrowego stylu życia.

Twierdzi, iż potencjał miejsca kształtują ludzie, dlatego ceni osoby z którymi współpracuje i tworzy nowe projekty. Jest wdzięczny za to, iż może wykorzystać szał innych zapaleńców, którzy chcą zmieniać świat, lubi im pomagać i wspierać ich idee. Dzięki takiemu podejściu powstały m.in. projekty jak: „Wakacyjne spotkania twórców nieznanych”, „Zaduszki dżemowe”, „Rockowe opłateczki”, „Tarnowska scena rokowa” czy „Szkoła muzyków rokowych”.

Jest pomysłodawcą wystaw „Kocham Tarnów” i „Na zawsze Tarnów”, jak i koncertów: SMOLIK - kultowe piosenki filmowe, Rock Polskiego KIna, Jerzy Duduś - Matuszkiewicz - Piosenki z ekranu i scenki. Współautor programu muzyczno - literackiego Restauracja Siala la la la.

Szczęśliwy mąż i ojciec. Swoją siłę czerpie właśnie z Rodziny. Jego pasja to kreacja. Jego walka, to pokonywanie własnych ograniczeń.