Tomasz Oleksy

BIO

Wspinacz, jeden z najlepszych zawodników na świecie we wspinaczce sportowej. 

Ur. 14 września 1976 w Tarnowie, ojciec dwójki dzieci, zawodnik MKS Tarnovii Tarnów w latach 1992-2012, jeden z najlepszych wspinaczy w Polsce i na Świecie.

Instruktor wspinaczki sportowej, Absolwent AWF Kraków na wydziale Wychowania Fizycznego z tytułem magistra. W latach  2004-2017 - Kierownik Sekcji Wspinaczki Sportowej w Klubie MKS Tarnovia. 

Od 2002 roku właściciel Firmy Koncept Oleksy zajmującej się: produkcją i wynajmem ścian wspinaczkowych, organizowaniem zawodów, festiwali, imprez integracyjnych opartych na sportach ekstremalnych, reklamie opartej na wykorzystaniu własnego wizerunku oraz pracom na wysokościach.

W latach 2004-2013 organizator popularnych zawodów wspinaczkowych na tarnowskim Rynku w Tarnowie o Mistrzostwo i Puchar Polski, a także pomysłodawca Tarnowskiego Festiwalu Wspinaczkowego w roku 2012 i 2013.

Od kilku lat zajmuję się głównie routesettingiem, czyli kreowaniem sekwencji ruchów na ścianie wspinaczkowej. Bardzo lubi swoją pracę, za którą doceniany jest w wielu krajach, głównie w Niemczech, gdzie pracuje na różnych obiektach w wielu miastach.

Zapraszany jest na największe komercyjne imprezy wspinaczkowe na świecie. Od 2012 roku jest również czynnym oficjelem światowej federacji we wspinaczce sportowej IFSC (International Federation of Sport Climbing) i jest wysyłany kilkukrotnie w ciągu roku na oficjalne imprezy z cyklu Puchar Świata, Mistrzostwa Świata i Europy. 

W wolnych chwilach spędza czas z rodziną i wspina się, a że cała rodzinka wspina się to wszyscy są szczęśliwi. 

Wspólne realizacje

Magdalena Drobot i Tomasz Oleksy w "Słowo za słowo" w Radio RDN

Tomasz Oleksy wspólnie z: Magdalena Drobot , Dorota Kunc

04.09.2019 r.

Więcej >