Krzysztof Tomasik

BIO

Komendant Straży Miejskiej w Tarnowie.

Urodzony w 1977 roku w Tarnowie - zodiakalna Waga - ekonomista z wykształcenia. 

W 2007 roku został pierwszym, najmłodszym Komendantem Straży Miejskiej w Kraju. W latach 2007–2015 zajmował stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Bochni – w tym czasie wprowadził wiele nowatorskich pomysłów, m.in. program "żółta i czerwona kartka" dla kierowców, który został zaimplementowany przez wiele jednostek Straży Miejskich w kraju czy patrole rowerowe.

Współpracował także przy tworzeniu od podstaw obsługiwanego przez Straż Miejską w Bochni, nowoczesnego systemu miejskiego monitoringu, połączonego z systemem tabletów wykorzystywanych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. 

Od 2015 roku Komendant Straży Miejskiej w Tarnowie. Inicjator kolejnych innowacyjnych i nietypowanych w skali kraju rozwiązań oraz narzędzi wspierających działalność Straży Miejskiej, takich jak m.in.:

  • Samoobrona dla Pań, 
  • Patrole rowerowe,
  • Pierwszy serial o działalności Straży Miejskiej w Tarnowie pod nazwą „Patrol 986”,
  • Jedyne w skali Kraju Wideokonferencje dostępne na stronie www Straży Miejskiej,
  • Współtwórca Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Ruchem w Tarnowie.

Przekonany o tym, że warto stosować i wdrażać nawet najbardziej niestandardowe działania i pomysły, jeśli mogą przyczynić się do poprawy porządku i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. 

Zawsze uśmiechnięty optymista, nigdy się nie poddaje. Uwielbia jazdę na nartach i rowerze, pływanie, a w wolnym czasie warzy piwo – najbardziej ceni sobie Double IPA na bazie aromatycznych chmieli.