Ryszard Jasicz

BIO

Zasłużony tarnowski szkoleniowiec, trener lekkiej atletyki. Trener dwukrotnej olimpijki świata – Moniki Bejnar w biegach sprinterskich podczas Mistrzostw Europy.

 

Trener płotkarza Jakuba Mordyla - wielkiego tarnowskiego talentu. Przyjaciel dzieci i młodzieży, od 3 lat organizator Olimpiad Przedszkolaków. Człowiek o wielkiej duszy społecznika, inicjator zdrowego stylu życia dla całych rodzin. Stałe współpracuje z Wydziałem Sportu, organizując wiele ciekawych inicjatyw, które na stałe wpisały się w kalendarz tarnowskich imprez sportowych.

 

Jest pomysłodawcą Biegu Leliwitów, który w tym roku odbył się już 27. raz. Jest również inicjatorem Biegu Sanguszków. Wspiera WOŚP poprzez organizacje biegu z pochodniami.

 

Na co dzień stacjonujący w Szkole Podstawowej nr 23 w Tarnowie. Kocha pracować z dziećmi i młodzieżą, co jest dla niego całym życiem. Od lat starał się o dobre warunki treningowe dla lekkoatletów i nie tylko. Zachęca do trenowania oraz korzystania z bieżni zlokalizowanej tuż przy Szkole Podstawowej nr 23.