Joanna Mazur

BIO

Niewidoma lekkoatletka Mistrzyni Świata i Europy w biegu na 1500 m. Multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy niepełnosprawnych oraz uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016. Startuje z przewodnikiem Michałem Stawickim, pochodzącym z Bełchatowa.

 

Michał jest nie tylko przewodnikiem, ale i trenerem, a na co dzień jest oczami Joanny. W czasie przygotowawczym do momentu startu trenują razem na zgrupowaniach. Obydwoje są członkami Kadry Narodowej, a Joanna jest członkiem Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START

 

Sport był dla niej początkowo formą terapii, która zmieniła się w pasję. Urodziła się z dystrofią plamki żółtej, przez co w wieku 7 lat zaczęła tracić wzrok. W wieku 13 lat całkowicie utraciła wzrok.

 

Skończyła Studium Policealne Integracyjne masażu leczniczego, studia 1 stopnia: licencjat: promocja zdrowia z specjalizacją zdrowia publicznego, a także studia magisterskie na kierunku: pedagogika terapeutyczna z rehabilitacją ruchowa na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

 

Uczestniczka programu rozrywkowego w telewizji Polsat: Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jej tanecznym partnerem jest Jan Kliment.

 

Rodzice Joanny mocno wspierają córkę w jej sportowej karierze i nie tylko. Ma również trzech braci, którzy są jej najwierniejszymi kibicami. Joanna całkowicie samodzielne wykonuje obowiązku domowe, lubi gotować i śmieje się, że najtrudniej jest jej umyć okna i robić prasowanie, ale się nie poddaje i mimo wszysko prubóje zrobić jak najmniej smóg i kantek. ;)

Na co dzień mieszka w Krakowie.

Wspólne realizacje

Głosowanie na Joannę Mazur w Dancing With The Stars w Telewizji Polsat

Joanna Mazur

17.05.2019 r.

Więcej >