Alicja Rega

BIO

16-letnia wokalistka z Łysej Góry w okolicach Tarnowa. Doświadczenie sceniczne zdobyła śpiewając od 5 roku życia na scenach wielu konkursów i festiwali muzycznych. Do roku 2018 kształciła się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pod kierunkiem Anny Czenczek.

 

Obecnie rozwija swój warsztat wokalny, emisję głosu, kształcenie muzyczne, aktorskie, ruchowe, a także marketing w showbiznesie w Natural Voice Perfection Institute w Krakowie. 
Opiekunem artystycznym jest Katarzyna Godzisz.

 

Artystka zdobyła ponad 20 najwyższych nagród i Grand Prix na ogólnopolskich, jak i międzynarodowych festiwalach muzycznych. W 2017 r. wygrała krajowe preselekcje do konkursu Eurowizji Junior 2017 i w listopadzie tego samego roku prezentowała Polskę w konkursie w Tibilisi, podczas którego wystąpiła z piosenką "Mój dom". Autorem ballady jest lider De Mono Marek Kościkiewicz. W ostatecznym rankingu zajęła 8. miejsce, co jest najlepszym rezultatem osiągniętym przez naszą reprezentantkę w tym konkursie.

 

Regularnie bierze udział w największych konkursach wokalnych Europy, m. in. na Malcie, Litwie, w Niemczech, Rosji, Estonii, Bułgarii, Czechach i w Polsce.

 

W czasie wolnym od muzyki i występów ulubionym zajęciem wokalistki na odstresowanie jest jazda na quadzie i crossie po lasach i bezdrożach.

 

W 2015 roku była finalistką programu telewizyjnego “Mali Giganci” (TVN) i zdobyła tytuł “Najlepszego wokalu I edycji” oraz zdobywczynią II miejsca w programie “Hit Hit Hurra” (TVP1). W tym samym roku wystąpiła w dwóch utworach na płycie “Mali Giganci” wydanej przez Universal Music Polska. Do tej pory wokalistka pojawiła się w solowych wykonaniach na 4 wydanych albumach długogrających.

 

Wokalistka występowała u boku takich artystów jak Piotr Rubik, Michał Szpak, Grzegorz Hyży, Sound’n’Grace, Łukasz Zagrobelny i bracia Golec. Współpracowała także jako solistka z krakowską orkiestrą symfoniczną i tarnowską orkiestrą jazzową Big Contest Band.

 

Alicja obecnie uczy się w Gimnazjum Dwujęzycznym św. Kingi, a także w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia na wydziale jazzowym.

 

Artystka stawia na swoją niezależną twórczość i skupia się obecnie nad komponowaniem autorskiego materiału w stylistyce popowej. Premiera pierwszego autorskiego singla “W rogu świata” wydanego nakładem Delphy Records z teledyskiem odbyła się w 2017 r.

Wspólne realizacje

Spotkanie z Fit Lovers oraz konkurs na YouTubera

Alicja Rega wspólnie z: Anna Podkościelna-Cyz

31.05.2019 r.

Więcej >