Maciej Gładysz

BIO

10-letni kierowca kartingowy, odziedziczył talent i pasję do sportów motorowych po Tacie i Dziadku. Mówi, że w jego żyłach płynie benzyna, bo wychował się na torach wyścigowych całej Europy. Już w drugim roku swoich startów okazał się prawdziwym objawieniem. Był poza konkurencją i sięgnął po tytuł kartingowego Mistrza Polski

 

W sezonie 2017, niezwykły talent, poparty ciężką pracą dał zwycięstwa w klasyfikacjach mistrzostw Polski, pucharu Polski i mistrzostw młodzików. Młodziutki tarnowianin zaliczył również znakomity występ w Finale Światowym - Rotax Grand Finals.

 

W sezonie 2018, Maciek w zespole Parolin Poland by WTR, startował już nie tylko w Polsce, ale również we Włoszech.

 

Wartymi odnotowania są poczynania Gładysza w najbardziej prestiżowych włoskich rozgrywkach, jakimi są WSK. Tam Polak zawsze zaliczał się do grona najszybszych debiutantów i kwalifikował się do finałowych wyścigów ze 100% skutecznością. Znakomite występy i równa jazda, przełożyły się na powołanie do kadry narodowej oraz ponownej nominacji do Akademii Orlen Team. W najliczniej obsadzonej klasie Maciej sięgnął po tytuł wicemistrza Polski oraz II wicemistrza Rok Cup Poland. Z powodzeniem wystartował również we włoskim Pucharze Jesieni Trofeo D’Autunno oraz Finale Światowym Rok Cup International Final we włoskim Lonato.


W sezonie 2019 starty kontynuuje na torach włoskich oraz w polskiej serii Rok Cup Poland.

Wspólne realizacje

Natalia Gładysz i Maciej Gładysz w "Słowo za słowo" w Radio RDN

Maciej Gładysz wspólnie z: Natalia Gładysz , Dorota Kunc

25.09.2019 r.

Więcej >