Ewa Łączyńska-Widz

BIO

Absolwentka historii sztuki; zajmuje się sztuką najnowszą, ponieważ to, co dzieje się tu i teraz zasługuje na uwagę.

 

Członkini Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA. Nominowana do Nagrody TVP Kultura „Gwarancje kultury”.


Jest dyrektorką Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, które organizuje wystawy sztuki w swojej głównej siedzibie – Pałacyku w Parku Strzeleckim i oddziale – w budynku dworca PKP.

 

Aktualnie zaprasza na wystawę „Przeciw wojnie” przygotowaną z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, z obrazami Joanny Srebro i Wilhelma Sasnala. Program galerii był wielokrotnie wyróżniany.

 

W najnowszym rankingu tygodnika „Polityka” tarnowskie BWA znalazło się na 12. miejscu najlepszych polskich galerii. Wystawa „Wielcy sarmaci…” zwyciężyła w plebiscycie Radiowej Trójki „Wydarzenie roku 2018”.

 

Pochodzę ze Szczucina, gdzie – w tamtejszym kościele – polecam zobaczyć wyjątkowe polichromie z okresu Młodej Polski.

 

W Tarnowie mieszkam od 12 lat i bardzo mi się tu podoba. Z resztą, w którym innym mieście maturę zdawał Tadeusz Kantor, dorastał Wilhelm Sasnal? Do tego unikalne zaplecze sztuki dawnej – zabytki oraz kolekcje Muzeum Diecezjalnego i Okręgowego. Gdzie w ramach jednego krótkiego spaceru można poznać wszystkie style w architekturze, od gotyku po postmodernizm? Właśnie w Tarnowie.

 

Spacerując po mieście zwracam uwagę na detale starych kamienic, piękne ogrodzenia; więc pewnie niedługo przygotujemy w BWA projekt właśnie o tym, zanim przez nieświadomość znikną nam z oczu unikaty.

Wspólne realizacje

Ewa Łączyńska-Widz i Katarzyna Walczak-Nowak w "Słowo za słowo" w Radio RDN Małopolska

Ewa Łączyńska-Widz wspólnie z: Dorota Kunc , Katarzyna Walczak-Nowak

02.10.2019 r.

Więcej >

Siła Pasji z Ambasadorkami Gemini Park Tarnów

Ewa Łączyńska-Widz wspólnie z: Magdalena Drobot , Gabriela Kuca , Joanna Mężyk

31.10.2019 r.

Więcej >