Marcin Zaród

BIO

Nauczyciel roku 2013, członek i jeden z administratorów grupy Superbelfrzy RP, tłumacz przysięgły języka angielskiego, członek zarządu Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, anglista w V Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Tarnowie, Emisariusz Bezpiecznego Internetu w programie Cybernauci, jeden z twórców Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej Fabryka Przyszłości w Tarnowie, ekspert i trener w projektach: Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej, Tarnów 4.0, Wielkopolska Szkoła Ćwiczeń, Latarnik Polski Cyfrowej, zdobywca tarnowskiego tytułu Nauczyciel z Kulturą 2016, Wychowawca roku 2012.

 

Współtworzy  polski podcast edukacyjny EduGadki. Projekty jego uczniów zdobywają nagrody w konkursach ogólnopolskich i zagranicznych (np. Discovery Awards 2017 za projekt Threads of Life, Platinum Award w konkursie CyberFair 2017, I miejsce w II Informatycznym Pucharze Beskidów).

 

Prowadzi blogi dla nauczycieli: www.godzinageniuszu.blogspot.comwww.iporadnik.blogspot.com i fanpage na Facebooku “Angielski do Matury”.

 

Występował na Festiwalu Nauki OPPI w Helsinkach, ogólnopolskich konferencjach Inspir@cje 2013, 2014 i 2015 w Warszawie, Zlotach Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu i Zakopanem, ogólnopolskiej konferencji Digitalnie i Analogowo w Gdańsku oraz na konferencji Pokazać-Przekazać 2014 w Centrum Nauki Kopernik.

 

Współpracował z firmami CD Projekt, Google, Oxford University Press, Young Digital Poland, Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.  

 

Autor artykułów w takich magazynach jak: IT w Edukacji, Dyrektor Szkoły, Głos Nauczycielski, Meritum, Języki Obce w Szkole. Pasjonat kungfu, turystyki rowerowej. Były tancerz i trener tańca towarzyskiego.